Ağdanın Zararları

Ağdanın Zararları

Ağdanın Zararları, Ağda, istenmeyen tüylerden arınmak, kurtulmak için kullanılan yapışkan çeşitli bir maddedir. Vücut bakımı için bayanların kıllarından kurtulma ve çok uzun süreli temizliğe sahip olması, aynı zamanda kıl köklerinin incelmesini sağlayan bir ürüne ihtiyaç duymasından dolayı en çok tercih ettikleri temizlik maddesidir ağdalar. Ağda %100 doğal olan çam reçinesinden yapılarak, ısıtıldıktan sonra eriyen ve akışkan hale gelen ağda yapılacak bölgeye yapıştırıp hızlı bir şekilde çekmek suretiyle uygulanan bir bakım ve temizlik yöntemidir. Diğer temizlik yöntemlerine göre oldukça güvenilir ve özel bir durum söz konusu değil ise tamamen sağlığa zararsız olduğu kadar aynı zamanda da kıl köklerini zayıflatıp, işlem sırasında da ölü hücreleri de temizleyerek doğal peeling de sağlayarak batıklar içinde oldukça faydalı olduğu söylenmektedir. Teninizin hassasiyeti ve uygulama bölgesine göre, ağda çeşitleri vardır. Hatta kokularını bile zevkinize göre seçebileceğiniz farklı aromalarda ağdalar bulunmaktadır. 

Ağdalar, kişiden kişiye değişen cilt farklılıkları nedeniyle her kişiye uygun, farklı içeriklere sahip ağda çeşitleri mevcuttur. Kokusu, etkisi ve ciltte oluşabilecek ufak tefek sorunları önlemesi için içeriğe göre tercih edilerek daha uygun bir şekilde kullanıma sunulabilmektedir. Bacak bakımı için kullanılabilecek ağda sir ağda ve çam ağdası olabilir.Çam ağdası da diğer ağdalar gibi herhangi bir zarar vermezken, sir ağda da diğer ağdalar gibi tüyleri kökünden aldığı ve kullanımı kıl köklerinin daha çabuk zayıflamasına neden olarak işlem uygulama süresini her seferden sonra daha da uzatabilmektedir. Sir ağda, kullanımı epilasyondaki en etkili yöntemlerin başında ve en sağlıklısıdır. Ayrıca bikini bölgesi için ağda ya da ağda bantları mevcutken, koltuk altı, yüz ve bıyık bölgesi için de farklı ve bölgesine göre daha uygun hassasiyete sahip ağda çeşitleri mevcuttur. Yüz ve bikini bölgesi için kullanılacak ağdalar diğer ağdalara göre çok hassas olup ve daha antialerjik iken, kol ve koltuk altı, bacaklar için kullanılacak ağda diğerlerine göre daha az hassasiyet taşımaktadır. 

Sir ağda, klasik ağda gibi şeker içermediğinden tüyleri beslemez ve tüy köklerini zayıflatır. Doğru ve düzenli kullanım sonucu başarılı sonuçlar vermektedir. Zamanla tüyleri azalttığından, çoğu bayan tarafından gerek evde kendileri, gerekse kuaförde yaptırarak ağdanın temizliğinden yararlanmaktadırlar.

Ağda kimlere yapılmaz?

Ağda cildinde yara, bere varsa, güneş yanıkları, kesik ve çatlaklar varsa, dermatolojik sorunları olanlar, şeker hastalarında ve çok yaşlı olan kişiye, derisi gevşek  olanların ağda yapması ve yaptırması sakıncalıdır. Ağda enfeksiyon kapma riskini arttırır. Tahriş olan bölgede kıl köklerinde yaralar ve yırtıklar meydana gelirken, uygulama sonrası ciltte yanma ve kızarıklık oluşabilir. Bu geçici bir durumdur. Ancak erimesi için ısıtılan ağda çok sıcak olduğundan hassas bikini bölgesine uygulanması yanıklara neden olabilir. Aksi takdirde yanıklar ve yaralanmalar sıcaklıktan kaynaklı olabilir, çok hassa bir bölge olduğu için bikini bölgesi buraya yapılan ağda çok dikkatli yapılmalı aksi takdirde bir kez yandığında, yaralandığında iz de kalabilir. Birde ağda ani bir şekilde çekildiği için ardından incecik bir tüy çıkmaya başlar ve bu tüy yeterince güçlü olmadığı için yolunu bulamadığı için bu batık dediğimiz tüyler söz konusu olabilir. Batıklar hal böyle olunca da iltihaplanabilir ve büyük sorunlara yol açabilmektedirler. Ancak cildinde herhangi bir yara gibi cilt rahatsızlıkları yoksa başka bir yan etkisi söz konusu bile değildir. Ağda gerçek anlamda çok çabuk yapılan ve uzun süre o bölgelerin temiz kalması bayanlar hatta erkekler için son derece güzel bir vücut bakımıdır.

Bize Sıkça Sorulan Sorular

Bıyıkları Ağda İle Almanın Zararları?

Bıyıkları ağda ile almanın en büyük zararları ağda yapılan bölgede sarkma ve kararma yaşanmasıdır. Bıyıkların yer aldığı dudak üstü; yüzün en hassas ve en yumuşak bölgelerinden bir tanesidir. Ağdanın sıcak bir şekilde bölgeye uygulanması yada ters bir hareketle çekilmesi bir zaman sonra orada hem sarkmalara hem de kararmalara neden olur. Bunlarla da kalmayarak derinin sürekli çekilmesi deri incelmelerine bu da bir zaman sonra deride tahribata neden olur. O nedenle bıyıklara ağda yaparken ılık ağda kullanmak ve nazikçe hareket etmek gerekir.

Ağda Bikini Bölgesini Sarkıtır Mı?

Ağda sağlıklı tüy alma yöntemlerinden biridir. Ağda bikini bölgesini sarkıtır mı sorusu çoğu bayanın merak ettiği sorulardan biridir. Ağda bölgeye eğer özensiz şekilde, sert hareketlerle yapılırsa bölgede sağlıksız sonuçlar gelişebilir. Vücut yapı olarak esnek bir yapıya sahip hem de hassastır. Vücudun bir bölümünde derinin sürekli çekilmesi belli bir zaman sonra sarkmaya yol açabilir. Bikini bölgesine aynı şekilde ağda özensiz, sert hareketlerle yapılırsa belli bir zaman sonra sarkmalar olur. Ancak itinayla yapılan ağda sonrası bikini bölgesinde herhangi bir sarkma gelişmez.

Ağda Tüyleri Azaltır Mı?

Ağda birkaç hafta süreyle istenmeyen kıllardan kurtulmanızı sağlayan bir yöntemdir. Kılları kökleriyle birlikte aldığı için yeniden büyümeye başlamaları belli bir süre alacaktır. Kıllar yeniden uzamaya başladığında bir öncekinden daha yumuşak çıkmaya başlar. Düzenli olarak istenmeyen kılları almak için ağda kullanırsanız, zamanla kıl köklerinde zayıflama olur. Dolayısıyla bir süre sonra tüylerin azalmaya başladığını görebilirsiniz. Ancak bu süreç beklediğiniz kadar kısa olmaz. Bunun için uzun bir süre sabretmeniz gerekir.

Ağda Yumurtalıklara Zarar Verir Mi?

Kadınlarda vajinal bölgedeki kıl ve tüyleri almak için kullanılan ağda, kadınlarda birçok olumsuz etkiye neden olabilir. Genital bölgedeki kılların ağda ile alınması kadınlarda bu bölgede enfeksiyon riskinin yükselmesine neden olabilir. Bunun yanında ağda; bölgenin hassasiyetini arttırır ve ciddi tahrişe neden olabilir. Ayrıca genital bölgeye uygulanan ağda cinsel yolla bulaşan hastalık riskinin de artmasına neden olabilir. Bu nedenle bu bölgelere, ağda yerine daha gelişmiş yöntemler uygulanarak kılların ve tüylerin alınması tercih edilmelidir.

Ağda Yüze Zarar Verir Mi?

Yüze ağda yapılması mümkündür. Ancak bunu yaparken bazı konulara dikkat edilmelidir. Aksi halde yüzünüze zarar verebilirsiniz.Vücudumuzdaki en hassas bölgelerden olan yüze ağda yapmak oldukça acılı olur. Eğer yüz cildiniz ağda yapmaya uygun ise istenmeyen kılları bu yöntemle almayı tercih etmelisiniz. Öncelikle yüzünüze sıcak ağda yapmamalısınız. Cildiniz bu alanda daha ince olduğundan ağdanın sıcaklığı cildinizi yakabilir irritasyon oluşabilir. Ağda mutlaka ılık olmalıdır. Ayrıca cildinize yapıştırdığınız ağdayı nazikçe çekmeye gayret etmelisiniz. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece ağda yüzünüze zarar vermez. Ancak uzmanlar yüzünüze sıkça ağda yapılmasını pek tavsiye etmezler. Bunun için başka uygun yöntemlerin kullanılmasını önerirler.

Vajinaya Ağda Yapmanın Zararları?

Vajinaya ağda yapmanın zararlarının başında vajinada kararma ve sarkma yaşanmasıdır. Bunun en büyük nedeni sıcak ağda kullanılması ve vajinaya sürülen ağdanın ters bir hareketle çekilmesidir. O nedenle evde kendi yöntemlerinizle ağda yapmak yerine güzellik salonuna gidebilirsiniz. Yada tüy dökücü krem yada vajina temizliği için satılan özel bıçaklı jiletleri de kullanabilirsiniz. Tüm bunların haricinde vajinaya ağda yapmanın sağlıksal açıdan bir zararı yoktur. Ancak yine de vajinanın içine ağda sürmekten kaçınmalısınız. Hazır satılan ağdalar kullanıyorsanız içerisindeki kimyasalların vajinanın içine zarar verme olasılığı oldukça yüksektir.
Son Güncelleme : 15.03.2021 15:55:45
Ağdanın Zararları ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Sayfayı Düzenle Düzenleme Geçmişi

Ağdanın Zararları Yorumları

şifre Kırmızı sayı

5 Yorum Yapılmış "Ağdanın Zararları"
çatlaktan kasıt yara mı yoksa kilo almaya bağlı oluşan çatlaklar mı ?
Beril . 21.09.2015
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Annemden kaçıyorum yaa çok tüy var ama çok acıyor daha kolay almalı bir yöntem yazar mısınız ACISIZ acil ihtiyacım var
Ece . 19.01.2021 17:45:48
CEVAP YAZ
1 saatir aradığım tüm cevapları burda buldum teşekürler
Begum . 13.03.2020 23:00:03
CEVAP YAZ
beni bıyıgıma yapıldı akşam yaotım sabah oldu hayla dudağımkızarık ve yanıyor ıkula nasıl gidicem
Kardelen . 05.01.2018
CEVAP YAZ
bence çok faydalı bilgiler var.ben de yaptırdım çoğu kez bacaklarım dahil tüm vücudumu gayet de hoş duruyor pürüzsüz neredeyse
Metehan Akşirin . 15.04.2016
CEVAP YAZ
Nescafenin Zararları
Nescafenin Zararları
Nescafenin Zararları, bu kahve çeşidi herkes tarafından sevilen ve sıkça tüketilen bir içecek çeşididir. Aslında nescafenin dikkat dağınıklığı ve yorgunluk gibi sorunların geçici olarak ortadan kaldırılmasını sağladığı doğrudur ama bir o kadarda zara...
Propolis Zararları
Propolis Zararları
Propolis zararları, bilindik bir zararı olmayan propolisin antifungusid, antiseptik ve antibiyotik özelliği vardır. Bu nedenlerden dolayı da solunum sistemi, diş hastalıkları ve çeşitli hastalıkların tedavisinde ek ürün olarak kullanılabilir....
Avakadonun Zararları
Avakadonun Zararları
Avakadonun zararları, avakado tüm dünyada sağlı ve cilt bakımı için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Cilt bakımı için üretilen kozmetik ürünlerin çoğunun içeriğinde avakadoya yer verilmektedir. Avakado yapı olarak tıpkı armudu anımsatmaktadır. Me...
Titanyum Dioksit Zararları
Titanyum Dioksit Zararları
Titanyum Dioksit Nedir?Titanyum dioksit E171 koduyla kullanılan bir gıda katkı maddesidir. Formülü ise TiO2'dir. Bu madde gıdalarda nem tutucu, renklendirici ve boyar madde olarak kullanılmaktadır. Beyaz un, sofra tuzu, şeker, sakız, diş macunu, sabu...
Mandalinanın Zararları
Mandalinanın Zararları
Mandalinanın zararları, Turunçgiller familyasına ait olan mandalina, yapraklarını dökmeyen bir meyve türüdür. Mandalina neredeyse yılın 9 ayı market ve pazarlarda bulunabilir. Ancak mandalina özel bir kış meyvesidir. Meyve olarak tüketilebileceğ...
Rezene Çayının Zararları
Rezene Çayının Zararları
Rezene çayının zararları, Rezene çayı rezene tohumlarının ezildikten sonra kaynar su ile demlenmesi sonucu elde edilen bir çaydır. Özellikle Çin ve Hindistan'da yüzyıllardır bitkisel tedavi amacı ile kullanılmaktadır. Potasyum, kalsiyum, magnezyum ve...
Epimedium Zararları
Epimedium Zararları
Epimedium Nedir; Epimedium, kadıntuzluğugiller familyasından olup, Uzakdoğu kökenli çok yıllık bir bitkidir. Cinsinden 60 yada daha fazla tür içeren otsu çiçekli bir bitkilerin ortak adıdır. Epimedium, diğer bir adı Azgın teke otu veya Keşi...
İmplant Zararları
İmplant Zararları
İmplant zararları, implant ağızdaki eksik dişlerin yerine yerleştirilen yapılardır. Tüm dünyada % 98 başarı oranıyla uygulanan bu yapılarda genellikle titanyum kullanılır. Bu nedenle vücutta alerjik bir reaksiyon ya da yan etki göstermezler. Titanyum...
Salebin Zararları
Salebin Zararları
Salebin zararları: Kış günlerinin vazgeçilmez içeceklerinden biri olan salep, yabani orkide çiçeklerinin soğanlarından üretilir. Çayır otu ve çam çiçeği olarak da bilinen bu çiçeğin kökleri yıkandıktan sonra süt yada suyla kaynatılıp süzülerek i...
Ayvanın Zararları
Ayvanın Zararları
Ayvanın Zararları, meyveler özellikle diyet programlarının vazgeçilmezleridir. Sağlıklı bir vücut için ihtiyaç duyulan besinler birçok meyve tarafından karşılanabilir. Ayvada sağlıklı bir bünye için tüketilmesi gereken meyvelerden biridir. Vitamin ve...
Tarçının Zararları
Tarçının Zararları
Tarçının zararları, tarçın daha çok soğuk havalarda tüketilen bir baharat türüdür. Tatlılar başta olmak üzere birçok alanda kullanılmaktadır. Daha çok soğuk nedeni ile oluşum gösteren hastalıkların tedavisinde tarçından yararlanılabilir. Kurutularak ...
Melisa Çayının Zararları
Melisa Çayının Zararları
Melisa çayının zararları, Melisa bitkisi nane ile aynı familyaya ait bir bitkidir. Stres, kaygı, uyku problemleri, iştah açma gibi pek çok alanda başarılı bir bitkisel çaydır. Çok eski yıllarda melisa çayı böcek ısırmalarına karşı yaygın bir şekilde ...

 

Nescafenin Zararları
Propolis Zararları
Avakadonun Zararları
Titanyum Dioksit Zararları
Mandalinanın Zararları
Rezene Çayının Zararları
Epimedium Zararları
İmplant Zararları
Salebin Zararları
Ayvanın Zararları
Tarçının Zararları
Melisa Çayının Zararları
Karabaş Otu Zararları
Kimyonun Zararları
Amonyak Zararları
Kekiğin Zararları
Hayıt Tohumu Zararları
Leblebinin Zararları
Bcaa Zararları
Yer Fıstığının Zararları
Süt Tozunun Zararları
Kostik Zararları
Limonun Zararları
Keçiboynuzu Zararları
Nar Suyunun Zararları
Papatya Çayının Zararları
Hibiskus Zararları
Kireçli Suyun Zararları
Bekunis Zararları
Ayçekirdeğinin Zararları
Popüler İçerik
Karabaş Otu Zararları
Karabaş Otu Zararları
Karabaş Otu zararları, şifalarından yararlanılan bitkilerin faydaları olduğu kadar zararları da olmaktadır. Özellikle yanlış kullanıldığı zaman ciddi...
Kimyonun Zararları
Kimyonun Zararları
Kimyonun zararları, maydanozgiller ailesine mensup olan bu bitki yaz mevsime doğru pembe ve beyaz renkli çiçekler açar. Bu bitki bilhassa Hindistan ...
Amonyak Zararları
Amonyak Zararları
Amonyak Zararları, Amonyak, isminin kökeni Eski Mısır'a dayanmaktadır. Ammoniakon Mısır Tanrısı Amon'un adı, Amon'dan çünkü bu madde eski yıllarda Lib...
Kekiğin Zararları
Kekiğin Zararları
Kekiğin zararları yazısına geçmeden önce gelin hep beraber kekik nasıl bir bitkiymiş göz atalım. Kekik babagiller ailesine ait olan ve özellikle gün...
Hayıt Tohumu Zararları
Hayıt Tohumu Zararları
Hayıt tohumu zararları, hayıt tohumu babagiller familyasına ait olan bir bitkidir. Bu bitki tam anlamıyla bir şifa kaynağıdır ve tıbbi açıdan da sık ...
Leblebinin Zararları
Leblebinin Zararları
Leblebinin zararları, leblebi nohudun kavrulması ile elde edilen bir yemiş türüdür. Sarı ve beyaz olmak üzere iki çeşidi vardır. Özellikle Asya kıtası...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Nescafenin Zararları
Propolis Zararları
Avakadonun Zararları
Titanyum Dioksit Zararları
Mandalinanın Zararları
Hakkımızda
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Tıbbi Sorumluluk Reddi
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Mayıs - 2021